Bagala Orsolya Esztergomban született, gyermekként Bánhidy László esztergomi művészeti szakköreit látogatta. Felnőttként tanulmányait a Koppenhágai Dán Királyi Képzőművészeti Akadémián folytatta. 2022-ben Maria Friis galériában egyéni kiállítást tartott, miután a Dán Állami Művészeti Alap (Statens Kunstfond), valamint a Dán Nemzeti Galéria (Statens Museum for Kunst) megvásárolták alkotásait.

Bagala Orsolya munkássága az utóbbi években a poszt-apokaliptikus érában élő női lét árnyalatainak megmutatására törekszik. A képzeletbeli személyek, hibrid lények képmásai azt sugallják, hogy bár ők nők, de a bennük felbukkanó egzisztenciális kérdések mindenkit érintenek.

Az „Alkudozó lelkek / Bargaining soul” című kiállítás művei többnyire festmények, időnként hulladék kartonra, papírzacskóra vázolt arcok, máskor akvarellek, melyek a seb és a hús színeit idézik elő. A tárlat 2023. december 31-ig tekinthető meg a Duna Múzeum Európai Közép Galériában.